Világkarnevál és Petőfi Sándor versei által ihletett táncgála a 27. Duna Karneválon

A 27. Duna Karnevál gálaműsorát június 10-én 20 órától tartják a Margitszigeti Szabadtéri Színpad mesés környezetében. A látványos program keretében a külföldi és hazai táncegyüttesek közel háromszáz művésze lép színpadra.

A nagyszabású műsor első részében, a Világkarneválon többek között Bulgária, Észak-Macedónia, Görögország, India és Mexikó kiemelkedő tánccsoportjainak egyedülálló és egzotikus előadásában gyönyörködhetnek a látogatók. A Világkarneválon fellép Lippai Andrea és lánya, Pirók Zsófia flamencotáncművész.

Az est második felében a Duna Művészegyüttes és a Magyar Állami Népi Együttes főszereplésével, a Kecskemét Táncegyüttes, a Bem Táncegyüttes és a Bem Ifjúsági Táncegyüttes közreműködésével a Petőfi-évforduló alkalmából mutatnak be egy egyedülálló produkciót A magyar ifjakhoz – Avagy, virág vagy te, hazám ifjúsága! címmel. A műsor a költő forradalmi és szerelmi verseinek gondolatait az ifjúsághoz szóló, jelenben is érvényes üzeneteit jeleníti meg táncok, zenék és Petőfi lírájának segítségével. Megjelenik majd a színpadon a korhű reformkori bál, a pusztai vándorlást idéző Pásztorok című koreográfia vagy a ’48-as forradalom és szabadságharcra emlékező, forradalmi hangulatú Toborzó. A finálé egy olyan víziót idéz, amiben minden magyar fiatal azonosulhat a Petőfi-eszmével.

A gálaműsor díszvendége az Ötödik Évszak Zenekar lesz, akik megzenésített Petőfi-verseket adnak elő. Juhász Zsolt rendező elmondása szerint ifj. Csoóri Sándor, az Ötödik Évszak Zenekar vezetőjének szellemisége nagyban hasonlít a fiatal Petőfi Sándoréhoz, hiszen két különböző korban a nemzeti öntudatra ébredés kihangsúlyozása mindkettőjük számára fontos. Zenével és tánccal feldolgozott verseket hallhat és láthat majd a közönség. Többek között az Egy gondolat bánt engemet…, a Nemzeti dal, de Petőfi családi és pusztai költészete is megjelenik a Füstbe ment terv című vers feldolgozásában.

A műsor tisztelgés a kétszáz éve született költő emlékének és az újra és újra ébredő magyar lélekhez szóló gondolatainak megjelenítése is egyben. A műsorban közreműködik az Ötödik Évszak Zenekar és Marosán Csaba kolozsvári színművész.

Az este további különlegessége Csobán András festőművész jelenléte lesz, aki a vendégek érkezésekor a Margitszigeti Szabadtéri Színpad nézőtéri fogadóterében, a víztorony lábánál Petőfi-portrét fog festeni, amelynek később fontos szerepe lesz a műsor során.

Call Now Button