Tokaj-Hegyalja több mint bor

Járjuk be akár borospohárral a kézben, akár túrabakancsban vagy biciklivel, Tokaj-Hegyalja történelmi levegőjével, természeti kincseivel, világhírű borkészítési hagyományaival páratlan élményeket tartogat.

Tokaj urai fejedelmek és nemesi dinasztiák voltak, a vidék borait – a híres aszúval egyetemben – királyok és császárok udvarába szállították. A vulkanikus talajú, sajátos mikroklímájú terület 1737-ben a világ első zárt borvidéke lett. Hegyalja két legfőbb fajtája ma a furmint és a hárslevelű, a szőlőkből száraz és természetes édes borok egyaránt készülnek.

A hosszú Csipkerózsika-álmából ébredező vidéket elkötelezett borászok, kádárok, sajtosok, méhészek, borecetkészítők, vendégfogadók töltik meg újra élettel. A szőlőbirtokok és a vulkáni kőzetbe vájt pincék jó része bejárható, a borászatokban dűlőtúrákon, borkóstolásokon és borvacsorákon vehetünk részt.

De nemcsak a pincék és a vendégszerető helyiek miatt érdemes ide jönni, a Zemplén várakkal tűzdelt vadregényes tája, a rejtett falvak, a Bodrog és a Tisza természetes élőhelyei is felfedezésre várnak.

Kihagyhatatlan élmények

A tokaji Kopasz-hegy a vidék jelképe. Az egykori tűzhányó tetejére a panoráma kedvéért érdemes felmászni.

Sárospatak reneszánsz vára Magyarország legjelentősebb Rákóczi-kultuszhelye. A Rákóczi-kiállítás szabadon, a Vörös-torony vezetéssel látogatható. Nézzük meg a vár melletti épületben feltárt ágyúöntő műhelyt is!

Mád látnivalói közül kiemelkedik a barokk stílusú zsinagóga és a szomszédságában lévő rabbiház. Mindkettő helyreállítva várja a látogatókat.

Tokaj városában nézzük meg a Világörökségi Bormúzeumot, ahol mindent megtudhatunk a messze földön híres tokajiról és a hozzá kapcsolódó hagyományokról.

Kapaszkodjunk fel a Sárospatak közelében lévő Megyer-hegyi tengerszemhez, lenyűgöző látvány tárul elénk a víztükör fölé magasodó 70 méteres sziklafalakkal!

Call Now Button