Rendhagyó plakátkiállítás látható a kisföldalatti állomásain

A válogatás az M1-es metró (kisföldalatti) vonalának állomásain, illetve a múzeum Facebook-oldalán is megtekinthető.

A Budapesti Történeti Múzeum gyűjteményeiből, kiállításaiból mutat be válogatást az M1-es metró vonalának állomásain Budapest kincsei címmel megnyílt plakátkiállítás.

Az állomások peronjain 27-féle plakát nyújt bepillantást a járókelők számára a Budapesti Történeti Múzeum tagintézményeiben őrzött budapesti kincsek széles körébe. A közlekedők az ős- és népvándorláskorból származó tárgyaktól kezdve a középkori régészeti leleteken át egészen a kortárs alkotásokig ismerhetnek meg darabokat a múzeum gyűjteményeiből, kiállításairól.

Megcsodálható például a Lánchíd építési munkálatait felügyelő skót mérnök, Adam Clark hagyatékából származó teáskanna vagy Bernáth Aurél és Ferenczy Valér egy-egy festménye a Fővárosi Képtár gyűjteményéből, de az érdeklődők azt is megtudhatják, hogy milyen kiegészítőket, ékszereket viseltek, milyen eszközöket használtak az ős- és népvándorláskorban, valamint a középkorban. Az Oktogonnál például többek között egy 17. századi Szent György-alakos kályhacsempe történetét ismerhetik meg.

A Budapesti Történeti Múzeum plakátjai betekintést nyújtanak a restaurátorok munkájába, megmutatják, hogy mi is az a „kacatdunszt” egy kortárs művész értelmezésében vagy a Régészeti Adattár jóvoltából egy olasz turista üzenetét, amelyet a karantén előtti napon jegyzett be a vendégkönyvbe.

Aki nem jár az M1-es metró vonalán, az a Budapesti Történeti Múzeum Facebook-oldalán is megismerheti a plakátokat – áll a közleményben.

Call Now Button