Lombsétányok

Már nem kell külföldre mennünk, hogy méterekkel a föld felett sétálhassunk lombkoronaösvényeken. A mesterségen kialakított hazai legszebb lombkoronasétányok fantasztikus lehetőséget nyújtanak arra, hogy testközelből ismerhessük meg a fák lombkoronaszintjének növény- és állatvilágát. Interaktív találkozás ez a természettel, ahol friss levegőn, zöld környezetben élvezhetjük a meleg napfény éltető erejét.

Sás-völgyi lombkoronasétány

Sás-völgyi lombkoronasétány

A Nyugat-Mecsekben, a Hetvehely melletti Sás-völgyben található a Sás-völgyi lombkoronasétány, mely a Mecsekben fellelhető tölgy- és égerfák felhasználásával készült. 6 méteres magasságban 50 métert sétálhatunk rajta, miközben megfigyelhetjük a fák lombkoronájának élővilágát. A kihelyezett tájékoztató táblák segítenek az itt élő növények, állatok megismerésében. A gyerekek számára kialakításra került egy gólyafészek, valamint cinke- és denevérodú, ahova bemászva megtapasztalhatják, hogyan élhetnek ott az állatok.

Fészekodú

Kaszói lombkoronasétány

Kaszói lombkoronasétány

A Kaszón készült lombkorona-tanösvény hosszában, magassági méretében és szerkezeti megoldásában is egyedinek számít hazánkban. A felső lombkoronaszinten található fák átlagéletkora több mint 110 év, átlagmagassága 28 méter, így testközelből ismerkedhetünk meg a belső-somogyi gyertyános-tölgyes erdő növény- és állatvilágával.

Makói lombkoronasétány

Makói lombkoronasétány

A közel kétszáz méter hosszúságú építmény összesen tizennyolc, eltérő magasságú vasbeton oszlopon áll, különböző pihenőkkel tarkítva, és a Maros élővilágát bemutató információs táblákkal felszerelve. A lombkoronasétányon találkozhatunk egy függőhíddal, megpihenhetünk a Hagymaterasz árnyas részein, gyönyörű panorámaképekért felmehetünk a kilátótoronyba fotózni, de kipróbálhatjuk a lejutás leggyorsabb módját is, a csőcsúszdát.

Makói lombkoronasétány

A lombkoronasétány ingyenesen látogatható, de arra számítani kell, hogy eső esetén a balesetveszély elkerülése miatt lezárják.

Lengyel-Annafürdő lombkoronasétány és kilátó

Lengyel-Annafürdő lombkoronasétány

A Tolnai-hegyhát déli részén fekvő Lengyel-Annafürdő a Rétisasfészek nevű kilátója mellé két évvel ezelőtt egy 30 méter hosszú, egyenletesen növekvő magasságú lombkoronaösvényt is kapott.

Lengyel-Annafürdő kilátó

Legmagasabb pontja kilenc méter, így aztán senkinek sem kell tartani a szédítő magasságtól, itt egy szurdok áthidalásával mutatják be egészen más szemszögből a természetet.

Gyomaendrődi lombkoronasétány

Gyomaendrődi lombkoronasétány

Egy kilométernél is hosszabb tanösvényt találnak itt, amely közelében egy 15 méter magas kilátóra mászhatnak fel, az üveg kilépőjére pedig még a mérsékelt tériszonyos túrázók is felmerészkedhetnek. Az Erzsébet ligeti tanösvényen a ligetek és erdők élővilágát mutatják be.
A tanösvény egész évben ingyenesen látogatható, de a lombkoronasétányért és a kilátóért felnőtteknek 500, gyerekeknek és nyugdíjasoknak 400 forintot kell fizetni.

Pannonhalmi lombkoronasétány

Pannonhalmi lombkoronasétány

Az apátság turisztikai attrakciója a 80 méter hosszú, halat formázó lombkoronasétány, amely egyben kilátópontként is működik. A legmagasabb pontja a talajszinttől 14 méter magasan fekszik, és kerekesszékkel is bejárható.

Ipolytarnóci lombkoronasétány

Ipolytarnóci lombkoronasétány

Az ösvény alsó szakaszán található kilátó és csúszda biztosítás nélkül, a felette futó szint azonban hevederes biztosítással járható be. A 150 méter hosszú, 8–10 méter magasan található függőhidakon át a Tuzson-toronyból indul a túra.

Karcagi lombkoronasétány

Karcagi lombkoronasétány

A Karcagi Parkerdő 6 méter magas és 314 méter hosszú lombkoronasétánya 40 interaktív állomáson mutatja be a környék élővilágát. A minden évszakban látogatható tanösvény mellett padok és játszótér is található.

Gerecsei lombkoronasétány

Gerecsei lombkoronasétány

Süttő és Tardos községek közigazgatási területének határán a Gerecse Tájvédelmi Körzetben egy korábbi kőfejtő területén létesített lombkoronaösvényt a Budapesti Erdőgazdaság Zrt.
A lombkorona ösvény legnagyobb magassága 11 méter. A tanösvényen kihelyezett tájékoztatótáblák segítenek megismerni az erdő élővilágát a látogatóknak a lombkoronaszinten.

Jeli Varázskert lombkoronasétány

Jeli Varázskert lombkoronasétány

A Jeli Arborétumban május elejétől látogatható a lombkoronasétány. A közel 130 méter hosszú sétányon 10 méter magasságba merészkedhetnek fel a látogatók fenyők közé. A lombok között megismerkedhetünk a rovar- és madárvilággal is.  Spirálcsúszda is várja a kicsiket és a nagyokat egyaránt. Akadálymentesített völgyhídon is megközelíthető a sétány, babakocsival és tolószékkel is elérhető.

Jeli Varázskert lombkoronasétány

 

Jeli Varázskert lombkoronasétány

 

Jeli Varázskert lombkoronasétány
Call Now Button