Fürdők zárnak be

Az energiaválság nagy feladvány a turizmus minden szereplőjének. A többek által várt nagy fürdőbezárási hullám úgy néz ki, hogy nem következett be, de néhány helyen azért kénytelenek átmenetileg szüneteltetni vagy korlátozni a működést. Mutatjuk azokat a fürdőket is, ahol a következő hetekben karbantartási szünet lesz.

A fürdők téli működtetése eleve sokkal költségesebb, sok esetben normál körülmények között sem rentáblilis, szemben a meleg hónapokkal. De a nyári bevételek és sokszor a fenntartók áldozatvállalása segítettek abban, hogy egész évben látogathatóak legyenek. A drasztikusan megemelkedő energiárak azonban felülírták ezt a hagyományt, néhány helyen kénytelenek most bezárni vagy korlátozni a szolgáltatásaikat. A nagyhírű fürdőket kevésbé érinti ez, de néhány kisebb, a helyiek által kedvelt intézmény bezárta a kapuit.

Összegyűjtöttük, hol voltak kénytelenek teljesen vagy részlegesen bezárni a fürdőket.

Miskolctapolca Barlangfürdő

Miskolcon mindhárom fürdőben leengedik a medencéket

A legnagyobb vesztese a bezárásoknak Miskolc, itt ugyanis két országos hírű és népszerű fürdő is leállni kényszerül. Október tizedikén határozatlan időre lakat került az európai hírű barlangfürdőre. A Miskolctapolca Barlangfürdő gyógyszolgáltatásokat is nyújt, az ideszóló beutalókat mindenki a helyi reumatológiai szakrendelőben érvényesítheti. Vagyis a gyógykúrákra járók nem maradnak ellátás nélkül, de téli csobbanás az idén valószínűleg már nem lesz Miskolcon.  Ugyanis az Ellipsum is bezár a hideg hónapokra. Október elején kezdtek itt építési munkákba és ameddig az építő a garanciális javításokat végzi, illetve elbontja a tavaly leégett infraszaunát, addig egészen biztosan zárva marad a megye legújabb fürdőhelyének wellnessrészlege. Sajnálatos, hogy a nagy és népszerű fürdők mellett a kevésbé ismert, de a helyiek által kedvelt Selyemréti strandfürdő is szünetelteti szolgáltatásait.

Róna Kincse gyógyfürdő, Kiskunfélegyháza

Nyíregyháza is érintett

A szabolcsi megyeszékhelyen is szűkül a kínálat, de nem maradunk fürdő nélkül szerencsére. Sóstó egyik több mint száz éve működő intézménye, a Fürdőház-Fürdő wellnessrészlege bezárt október 10-én, ahogyan a megyeszékhely belvárosában található, sportolásra és pihenésre egyaránt alkalmas helye, a Júlia fürdő is csukva tartja kapuit. Ezzel szemben a város nagy, sok érdeklődőt vonzó fürdője továbbra is látogatható. A sóstói Aquarius gyógy- és wellness-szolgáltatásai továbbra is várják a vendégeket. Így a város nem marad vizes élmények nélkül, csupán a választék szűkül, de úszástól a gyógyvizes kezelésekig továbbra is megtalálható lesz minden Nyíregyházán.

Szeged műemlék fürdője is kénytelen bezárni pár hónapra

A szegedi Anna fürdővel várhatóan december 19-től zár be. A szegedma.hu tudósítása szerint március 3-ig tervezik a zárvatartást. A fürdőben a járóbeteg-szakellátás továbbra is zavartalanul működik majd.

Néhány kisvárosi fürdő is bezárt

Hazánk nagyon gazdag termálvizekben, így nem ritka, hogy kistelepülések is rendelkeznek meleg vizes fürdőkkel, ahol a nyári strandolás mellett az őszi, téli melengető élmények is elérhetőek. Sajnos ezeknek a településeknek a lehetőségei jóval korlátozottabbak, mint a nagyobb városoké, és ennek pillanatnyilag több helyen a fürdő is áldozatul esett.

A jászapáti Tölgyes gyógyvizű strandfürdő az idei szezon végével, ideiglenesen bezárt. Így októbertől már nem élvezhetik a látogatók a 45 Celsius-fokos gyógyvizet. A fenntartó jövő tavasszal kívánja újranyitni a létesítményt vagyis a strand, a megszokott módon fog működni, a tervek szerint.

A kiskunfélegyházi kórház által is használt Róna Kincse gyógyfürdő is bezárt, határozatlan ideig nem látogathatóak medencéi és szünetel az itt zajló aquafitnesz és a víz alatti kismamatorna is.

A szerencsi fürdő már szeptember 15-én bejelentette, hogy átmeneti ideig nem fogad vendégeket. Sajnos ebben az esetben sem tudni, meddig tart az átmeneti időszak.

A Csokonyavisonta gyógy- és strandfürdő már a nyári szezon végén, augusztus 31-én bezárta kapuit. A kistelepülés ugyanis nem tudja kigazdálkodni az ország minden területéről érkező vendégek körében népszerű fürdő téli működési költségeit. Az újranyitásról egyelőre nincsenek információk.

Ahol korlátozták a nyitvatartást

Mindenki úgy spórol, ahogyan tud, ez nemcsak a családokra, hanem a fürdőkre is igaz. A létesítmények egy része időben korlátozza nyitvatartását, így csak akkor működnek, amikor több látogatóra számíthatnak.

Ezt a logikát követi a gödi fürdő, ahol a hétfőket áldozták be a spórolás érdekében, így ezen a napon zárva tart az intézmény. Nagyobb áldozatot kellett hoznia a tiszaörsi, illetve a mezőcsáti fürdőnek. Ezeken a településeken ugyanis csak péntektől vasárnapig, vagyis a frekventáltabb, hétvégi időszakokban nyitják ki a fürdők kapuit. Ennek előnye, hogy nem maradnak élmények nélkül a környékbeliek és a gyógyulni vágyók is élvezhetik a termálvíz előnyeit.

Van, ahol csak a szauna működik

Sok helyen bár a fürdő bezár, de igyekeznek a szolgáltatási portfólió egy részét továbbra is működtetni. Így ha úszni vagy fürdőzni nem is, de szaunázni továbbra is lehet az intézményekben. Tiszakécskén a Kerekdombi termálfürdőben október elejétől már csak a szaunaprogramok érhetőek el. Hasonló a helyzet a dunaújvárosi Aquantis Wellness- és Gyógyászati Központban is, ahol szintén csak a szauna tart nyitva, az élményfürdő szeptember elején ideiglenesen bezárt.

Tervezéssel elkerülhető a bosszúság

A nagyobb bezárási hullám, amitől sokan tartottak a fürdők esetében egyelőre úgy tűnik elmaradt, hiszen összesen 6 település 9 fürdője zárt be teljesen, 2 helyen a szaunákra korlátozódik a szolgáltatás, 2 helyen a szabadtéri úszómedencéről kell lemondani és 3 helyen korlátozzák a nyitvatartást a frekventáltabb napokra. Ez az ország több mint 200 fürdőjéhez képest elenyésző. Tulajdonképpen csak a miskolci fürdőbezárások tekinthetőek drasztikus lépésnek, a többi esetben olyan fürdőkről van szó, amelyeknek a forgalma a téli időszakban nem túl jelentős.

Forrás: termalfurdo.hu.

Call Now Button