A Magyar Nemzeti Múzeum Mecénás programja

A Magyar Nemzeti Múzeum második alkalommal rendezte meg a Mecénás Szalonját. A program célja, hogy egy kölcsönös előnyökön alapuló partnerséget alakítson ki a magyar művészet és kultúra ápolása, fejlesztése mellett elkötelezett támogatók és a nemzet múzeuma között.

Az eszme nem új keletű, hiszen a múzeum alapítása is egy adományozáshoz köthető: 1802. november 25-én gróf Széchényi Ferenc úgy döntött, hogy gazdag gyűjteményeit „édes hazámnak és a közösségnek hasznára és javára mindörökre és visszavonhatatlanul adományozom, átadom és átruházom”.

Szeretnék elérni, hogy a jövőben a kulturális területen is sokkal nagyobb hangsúlyt kapjon a magánmecenatúra. A támogatói hozzájárulások nagymértékben segítik a múzeum működését, a programok megvalósítását és a gyűjtemény gyarapítását, ugyanakkor szponzoraik számos előnyre tesznek szert és tagjaivá válnak egy exkluzív körnek.

Régi bútordarab

L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója bemutatta Jászai Mari vitrinszekrényét

Az áprilisban megrendezett Mecénás Szalon során egy különleges adománynak köszönhetően újabb kinccsel gyarapodott a múzeum gyűjteménye: a V-HÍD Építő Zrt. a magyar történelem egyik legikonikusabb színésznőjének, Jászai Marinak a különleges vitrinszekrényét vásárolta meg a Magyar Nemzeti Múzeum számára.

A meghívottaknak a Sárik Péter Trió adott koncertet Bartók műveinek jazzfeldolgozásaiból

A Thék Endre gyárában, egyedi megrendelésre készült bútorért 1926-ban az Ernst Múzeumban a Jászai-hagyaték árverésén 5 millió koronát fizettek. A jávorból, mahagónifából és nyárfagyökérből készült, szép kivitelű könyvszekrény művelődéstörténeti szempontból – Jászai Marihoz való kötődése és Thék Endre ipartörténeti szerepe miatt – kiemelt darabja lesz a Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményének.

Call Now Button