Kórháznyitás Budapesten

Bemutatták a sajtó képviselőinek a Duna Medical Center új, összesen 20 ezer négyzetméter alapterületű kórházépületét, amely több mint öt évig tartó beruházás eredményeként nyílt meg a főváros IX. kerületében.

– A komplexitásában és kialakításában is egyedülálló magánkórház szolgáltatási körét folyamatosan, illetve lépcsőzetesen bővítjük – hangsúlyozta Igor Iankovskyi, a Duna Medical Center többségi tulajdonosa, a projekt elindítója. – A Duna Medical Center 2015 óta a magyarországi magán-egészségügyi piac meghatározó szereplője, amelynek már az induláskor kész terve volt arra, hogy majd egy önálló kórházépületet működtessen. Ezt mind betegbiztonsági, mind működési szempontól fontosnak tartottuk. Célunk az volt, hogy komplex, integráltan működő, az ellátási spektrum egészét lefedő intézményt hozzunk létre – emelte ki.

Az új intézményben már az év elején a korábbi, 45 szakterületet lefedő járóbeteg-ellátás, a diagnosztika, valamint a fekvőbeteg-részleg és két műtő kezdte meg a működését, áprilisban pedig megduplázták a korábbi 14 ágyas fekvőbeteg-részleg kapacitását, amely jelenleg már huszonnyolc beteget fogadhat. Jelenleg az új szülészet megnyitását készítik elő, és júniusra tervezik a radiológiai részlegen az új CT-diagnosztika beindítását. De itt még nem állnak meg a szolgáltatási kör bővítésével, további öt műtőt, intenzív terápiás részleget, szülészetet, újszülött intenzív részleget és további 102 betegágyat létesítenek. A Duna Medical Center életében a szülészet megnyitása lesz a következő mérföldkő, amely Magyarországon magán-egészségügyi intézményben elsőként újszülött intenzív terápiás részlegnek is helyt ad majd.

– A kórház, a rendelők és a műtők kialakításánál arra törekedtünk, hogy a szakmai célok elérését maximálisan támogató élvonalbeli technológiákat alkalmazzunk. Emellett munkatársaink, a betegellátásban részt vevők kivétel nélkül a modern nemzetközi gyakorlat elkötelezettjei, elhivatottságuk és szakmai tudásuk a legnagyobb erősségünktette hozzá Gurney Anita, a Duna Medical Center ügyvezető igazgatója. A magán-egészségügyi intézmény innovatív partnerség keretében az országban elsőként alkalmazza a Medtronic Magyarország integrált egészségügyi megoldások elnevezésű globális programját, amely világszerte már több mint 800 állami és privát kórházban a legkorszerűbb orvosi eszközök biztosításán túl segít a kórházak operatív működésének optimalizálásában. Azaz a Medtronic aktívan részt vesz a Duna Medical Center műtőinek működtetésében, innovatív technológiákat szállít, képzést és oktatást nyújt az orvosoknak, támogatja a beavatkozások magas színtű kivitelezését – mondta el Juhász Péter, a Medtronic Magyarország igazgatója.

A Duna Medical Center jelenleg naponta átlagosan 400 járóbeteget lát el, és körülbelül 200 műtétet végez havonta. Az új funkciók bevezetését követően várhatan a látogatottság növekedni fog. Mint megtudtuk, a közvélekedéssel ellentétben a magán-egészségügyi ellátás nem kizárólag a magas jövedelműek számára jelent valós alternatívát, az intézmény tapasztalatai ugyanis azt mutatják, hogy a páciensek ennél jóval szélesebb körből érdeklődnek és veszik igénybe a szolgáltatásokat. A Duna Medical Center megnyitása óta közel százezer páciens mintegy 350 ezer alkalommal járt az intézményben, és rendszeresen visszatérnek, ha újabb egészségügyi problémájuk akad. A Duna Medical Center az egész ország területéről fogad pácienseket. Budapest mellett jelenleg Pest megyéből, Győr-Moson-Sopron, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Veszprém megyéből érkeznek a legtöbben az intézménybe.

Call Now Button