böngészés Tag

agy

Így rendezi be otthonát egy átlag magyar

A magyarok többsége a minőség oltárán is áldozna, ha olcsóbban juthatna hozzá egy bútorhoz, de a lakástulajdonosok nem szívesen lépnek ki a komfortzónájukból az alapanyagok és a színhasználat tekintetében sem, derült ki a MODIZ bútoráruház online kutatásából. A válaszadók ágyból és kanapéból találják meg a legnehezebben a legtökéletesebbet, közel kétharmaduk pedig ismert nagyvállalatok termékkínálatából válogat. Sokan tehát nem tudják, hogy a magyar bútoripar nem csak erős múlttal rendelkezik, de ezek az alapok ma is…

Ebben töltjük életünk egyharmadát, nem mindegy milyen anyagot választunk

Hacsak nincs az életünkben túl sok stressz, feszültség vagy betegség, akkor a legtöbb emberre igaz az, hogy imádunk aludni. Az alvás fontossága testileg és lelkileg is jelentős, hiszen a rossz alvás kihat a mindennapokra, befolyásolhatja a munkát, de még a testsúlyunkat is. Éppen ezért nem mindegy, hogy milyen ágyba fekszünk le esténként.

Írjuk át tudatalattinkban elraktározott hiedelmeinket, programjainkat

Három évvel ezelőtt érkezett meg Magyarországra az amerikai eredetű, három évtizedes múltra visszatekintő PSYCH-K®-módszer, amely egy eszközt kínál ahhoz, hogy könnyedén és gyorsan beazonosítsuk és megváltoztassuk érzelmeinket, gondolatainkat, hiedelmeinket és nézőpontjainkat, amelyek megakadályozzák, hogy kiteljesedjünk az életben. A technika hazai megismertetését és elterjesztését Konkoly Tímea PSYCH-K®-konzulens vállalta magára, aki betekintést nyújt a tudatalatti átformálásának különleges világába.

A stroke senkit sem kímél

Magyarországon a stroke a vezető halálozási okok egyike. Bár az elmúlt évtizedekhez képest ez a statisztika javuló tendenciát mutat, mégis megfelelő elővigyázatosság és egészségtudatosság mellett még több esetben megelőzhető lehetne. Míg a betegség és a prevenciója egyre nagyobb figyelmet kap, arról kevés szó esik, hogy a közhiedelemmel ellentétben a probléma nem csak a felnőtteket érinti.

Áttörést várnak a szegedi klinikán az új fejlesztésű mély agyi stimulációs implantátum alkalmazásával

Új szintre emelkedett az agyi pacemakerterápia az SZTE Idegsebészeti Klinikán január 22-én elvégzett műtétnek köszönhetően. A világon ötödikként, Közép-Kelet-Európában pedig elsőként Szegeden ültették be azt a navigációs alapú mély agyi stimulációs implantátumot egy Parkinson-kóros beteg agyába, amely – az eddig elérhető hasonló rendszerektől eltérően – nemcsak stimulálni képes az agy megfelelő részeit, hanem az aktivitásokat regisztrálni is. A mindebből következő plusz információk jóvoltából új korszak kezdődött a terápia…

Komoly bajt jelezhet az aluszékonyság

Egy új kutatás szerint a napközbeni aluszékonyság lehet az Alzheimer-kór egyik elsőként jelentkező tünete. A kutatók szerint ugyanis az az agyterület károsodik a betegség miatt először, ami a nappali ébrenlétért felelős. A felfedezés nagy segítséget jelenthet a kór korai diagnosztizálásában.

Így szabadulhatunk meg a traumáinktól

Új kutatások azt mutatják, hogy a memória befolyásolható, ha tudjuk, mely területen kell az agy hippokampuszát stimulálni. A felfedezés lehetővé teheti majd a személyre szabott kezelést azoknál, akik poszttraumatikusstressz-szindrómában (PTSD), depresszióban vagy szorongásban szenvednek.

Hány éves az agya valójában?

A kérdés mintha egyenesen a Facebookról érkezett volna. A látszat azonban ezúttal csal: komoly kutatók foglalkoznak a témával – köztük a Magyar Tudományos Akadémia Természettudományi Kutatóközpont (TTK) munkatársai –, a válaszok pedig sokak időskorát tehetik élhetőbbé – számolt be az MTA.
Call Now Button