Nonstop Magyar Nemzeti Múzeum

A járvány egyre inkább a négy fal közé szorítja a világot. Egyetlen kitörési pontunk maradt, a virtuális tér.

Ahogyan a világ jelentős múzeumai, a Magyar Nemzeti Múzeum is élen jár az online elérhető digitális tartalmak közvetítésében. A múzeum régész, történész és művészettörténész kollégái saját otthonukba visszavonulva, „home office” üzemmódba kapcsolva folytatják tovább tudományos munkájukat, amelynek szerves részét képezi a tudományos népszerűsítő tevékenység is.

A múzeumpedagógusok, múzeumandragógusok az elmúlt két hétben a tanárok, tanítók munkáját támogatva már 33 játékos, szórakoztató, a tananyagokhoz kapcsolódó feladatot, kvízt készítettek, és a jövőben is napról napra gyarapítják ezt a különleges, online múzeumi tudáscsomagot.

Magyar Nemzeti Múzeum mozi

A Magyar Nemzeti Múzeum mozi célja, hogy az otthon kényelméből is élvezhessük a történelem lenyomataiként tündöklő kincsek látványát, illetve érdekességeket tudhassunk meg a múzeum gyűjteményeiről.
Pénzek színes világa… napi három percben – Dr. Tóth Csaba előadás-sorozata
2020. március 23-án indította el az MNM a YouTube csatornáján azt a mini videósorozatot, amely minden este újabb résszel jelentkezik az elkövetkezendő hónapokban. Dr. Tóth Csaba régész-numizmatikus saját kanapéján üldögélve osztja meg velünk érdekes és értékes gondolatait, amelyek állandóan és szüntelenül a pénz körül forognak.

Eddig megjelent pénzes videók elérhetőek az alábbi linkeken:

Pénzek színes világa: Hány éves a forint?

Pénzek színes világa: Középkori rollni

Pénzek színes világa: Az árpádsávok Nápolyban

Pénzek színes világa: Mese az aranytallérról 

Pénzek színes világa: Fejedelmi ajándék

Pénzek színes világa: A múzeum Nobel-díja 

Az Éremtár hatalmas, közel 400 000 darabos gyűjteményének azon részével foglalkozik, amely Magyarország és a világ pénzeit foglalja magába a kora középkortól napjainkig.

Kincsek a Nemzeti Múzeumból

A már most elérhető filmek segítségével nem csupán a Nemzeti Múzeum által őrzött egyes műtárgyak történetét ismerheti meg az érdeklődő, de soha nem látott közelségben, minden mesés részlettel együtt tekintheti meg a nemzet kincseit. A sorozat folyamatosan bővül.

További videók a múzeum műtárgyairól:

Kincsek a Nemzeti Múzeumból | Monomakhosz-korona

Kincsek a Nemzeti Múzeumból | A Jankovich-nyereg

Kincsek a Nemzeti Múzeumból | Gróf Pálffy Miklós díszserlege (1598)

Kincsek a Nemzeti Múzeumból | Barabás Miklós: A Lánchíd alapkőletétele (1842)

„Segítünk, hogy a tanulás könnyebb és szórakoztatóbb legyen!”

A Magyar Nemzeti Múzeum múzeumpedagógusai és múzeumandragógusai a hiteles tudásra és a múzeum gyűjteményére épülő játékokat készítenek, hogy megkönnyítsék az otthoni tanulással töltött időt és segítsék a tanárok, tanítók munkáját. A folyamatosan bővülő oldalon olyan tananyaghoz kapcsolódó feladatok érhetők el, amelyek segítségével a különböző korosztályhoz tartozó diákok játékos módon tanulhatnak. A játékos feladványok egy-egy videóhoz, képhez, műtárgyhoz, múzeumi leíráshoz kötődnek, így úgy érezhetik a diákok, mintha egy múzeumi órán lennének. Azaz, miközben elmélyednek a magyar történelem, a magyar legendák, mondák világában, megismerik közös történelmünk Nemzeti Múzeumban őrzött tárgyi emlékeit, fejlődik nemzeti identitásuk.

Közös időnk ’89–90 – a Magyar Nemzeti Múzeum közösségi kiállítása

A járványhelyzet erősödése előtt nyílt meg a múzeum legújabb időszaki kiállítása. A zárt falak sem akadályozhatják meg, hogy a látogatók ezzel a korszakkal találkozzanak, útjára indult az MNM Instagramstoryn a Retrókvíz. A kvízkérdések között olyan fogalmakkal ismerkedik meg az Instagrammot használó korosztály, amelyek számukra új információkat hordoznak erről a korszakról.

Call Now Button