Ők a járvány hétköznapi női hősei

A Nők Magyarországért díjat azért hozták létre, hogy a hölgyek erőt meríthessenek belőle – mondta Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter, a Nők Magyarországért Klub elnöke a szervezet által idén hagyományteremtő céllal megalapított elismerés díjátadóján.

 

Szavai szerint idén olyan embereket díjaztak, akik bátor, kiemelkedő munkát végeztek a koronavírus-járvány terjedésének első hulláma alatt, akik a „frontvonalban harcoltak”, de nem kerültek reflektorfénybe. A miniszter úgy fogalmazott, hogy a járványhelyzet alatt az emberek eltakarják a szájukat és az orrukat, azonban a szemüket, a fülüket és a szívüket nem.

Ebben az időszakban tisztábban lehet látni, hallani és érezni, észrevenni a mindennapi hősöket – közölte. Hozzátette, hogy az idei elismeréseket a 4 kategóriában (egészségügy, oktatás, szociális ellátás, egyéb) a beérkezett csaknem 500 jelölés alapján olyanok kapták, akik betegekről, gyermekekről, idősekről gondoskodnak. Balog Zoltán miniszterelnöki biztos arról beszélt, hogy a járvány első hulláma megrendülést hozott az emberek életébe, ebből pedig termékeny gondolatok születtek.

A beérkezett jelölésekből egy szakmai zsűri kiválasztott húsz embert, az ő nevüket bocsátották közönségszavazásra, és több mint tizenkétezer voks döntött a négy fődíjasról. Minden kategóriában öt nőt tüntettek ki, közülük egy-egy fődíjast is elismertek, a közönségszavazás nyerteseit. A csoportok fődíja bruttó ötmillió forint pénzjutalommal jár.

Fábián Barbara

Az egészségügyi kategória díjazottját, Fábián Barbarát Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára méltatta. Szavai szerint Novaj község orvosi asszisztense a veszélyhelyzet teljes ideje alatt azon dolgozott, hogy tájékoztassa a lakosságot a járvány kockázatairól, a megelőzés hasznosságáról. Megszervezte a maszkgyártáshoz szükséges anyagok beszerzését, majd a védőfelszerelések szétosztásában is főszerepet vállalt, mindezt egyedülálló háromgyermekes anyaként, szabadidejét nem kímélve.

Balatoni Katalin

Balatoni Katalin néptáncpedagógus nem csupán Magyarországon látta el tevékenységét, hanem a Kárpát-medence, sőt a világ magyarságának biztosított online tartalmat a gyermekek oktatásához. Munkájában mindig jelen van az össznemzeti szempont – méltatta Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, az Országgyűlés korábbi elnöke az oktatás kategória díjazottját.

Klenik Sándorné

Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó azt mondta, a szociális ellátás „aranyérmese”, Klenik Sándorné mindenét odaadta azért, hogy idős embereknek segítsen. Elment az unokáitól, hogy beköltözhessen intézménye lakói közé, őket bátorítsa, a kialakult feszültséget enyhítse. Ő is aktív szerepet vállalt a maszkgyártásban.

A Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának női tagjai

Az egyéb kategóriában a Pécsi Tudományegyetemhez tartozó Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának női tagjai kapták a fődíjat. Róluk Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő beszélt, kiemelve, hogy a csoport tagjai reggeltől késő estig komoly szellemi munkát végeztek. Gyógyszeralapanyagokat vizsgáltak abból a szempontból, hogy gátolják-e a koronavírust. Gyakran teljes védőöltözetben dolgoztak, tehát fizikailag is megterhelő feladatokat láttak el.

Call Now Button