Huszadszor futottak a csúcsra Kékesen

Jubileumi 20. alkalommal rendezték meg a KPMG Kékes-csúcsfutást, amelyen közel kétezren kapaszkodtak fel az ország legmagasabb pontjára, az 1014 méter magasan fekvő Kékestetőre.

A szervezők tájékoztatása szerint a futóknak Mátrafüredről indulva (Volánbusz pályaudvar) kellett legyűrniük a 11,6 kilométeres távot és a 671 méteres szintkülönbséget. Az utolsó 150 méteren a sípályán keresztül kaptatva lehetett elérni a célt.

Molnár Barbara, a 20. KPMG Kékes-csúcsfutás női győztese a célban  Fotó: MTI/Komka Péter

A hölgyeknél Molnár Barbara, míg a férfiaknál Pelsőczi Attila győzött, és összesen 16 olyan futó volt a mezőnyben, aki eddig valamennyi csúcsfutáson részt vett és célba is érkezett.

Pelsőczy Attila, a 20. KPMG Kékes-csúcsfutás férfi győztese Fotó: MTI/Komka Péter