böngészés Tag

anyajegy

Új anyajegy? Mikortól és meddig alakulhat ki?

Egy-egy új anyajegy megjelenése sokakat megijeszt, holott ez az esetek nagy részében ártalmatlan jelenség. Dr. Pánczél Gitta, az Anyajegyszűrő Központ bőrgyógyásza (https://www.anyajegyszurokozpont.hu/munkatarsak/borgyogyasz-kozmetologus/dr-panczel-gitta) a folyamat okaira és azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek esetén fontos a bőrgyógyászati kontroll.

Három fontos kérdés az anyajegyszűrésről

Miért nem elég csak egy anyajegyet megmutatni, miért kell az egész testfelületet ellenőrizni? Miért fontos a korai diagnózis és kinek kell fél- vagy akár negyedévente is szűrővizsgálaton részt vennie? Erre ad választ dr. Vincze Ildikó, az Anyajegyszűrő Központ bőrgyógyász-kozmetológus főorvosa.

A melanóma megelőzhető!

Tíz év alatt legalább másfélszeresére emelkedett az UV-sugárzás okozta melanómás esetek száma, évente átlagosan 2300 új beteget regisztrálnak Magyarországon. A legagresszívebb bőrdaganattípus főként a világos bőrűeket, világos szeműeket veszélyezteti, illetve azokat, akiknek sok anyajegyük van, vagy előfordult a családjukban melanóma. Az alapos önvizsgálat és a teljes bőrfelszín évenkénti vizsgálata elengedhetetlen része a megelőzésnek, amit nem érdemes halogatni. A veszélyes anyajegyek eltávolítását pedig a sebgyógyulás és…

Napozik? Tilos a parfüm és az arcszesz

Gyulladást és maradandó barna foltokat okozhat a parfüm és az arcszesz használata a napozóknak – hívta fel a figyelmet a jelenségre Nagy Éva bőrgyógyász az M1 műsorában.  Az illatanyagok aktiválódnak a napfény hatására, ez pedig gyulladást okoz – fejtette ki. Elmondta: hasonló hatást kelt és akár hólyagos gyulladáshoz is vezethet egyes növények – petrezselyem, paszternák – érintése erős napfényben. A bőrgyógyász az évi egyszeri anyajegyszűrés fontosságára is kitért. Véleménye szerint fokozottan fontos ez főleg azokban…

50 felett különösen figyeljünk a bőrünkre!

Nemcsak pigmentfoltok vagy megváltozott anyajegyek esetén kell bőrrákra gyanakodni, vannak ugyanis bőrszínű kinövések formájában jelentkező, hámsejtekből kiinduló daganatok is, ráadásul egyre gyakoribb az előfordulásuk – hívta fel a figyelmet dr. Wikonkál Norbert, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának egyetemi tanára.
Call Now Button